יזמים בגיל חמישים +

אם אתם חושבים שהחלפת קריירה היא מהלך נכון עבורכם חשוב מאוד לא להיחפז, בדרך כלל הדבר כרוך בשריפת גשרים לכן וודאו כי הדרך קדימה סלולה טוב טוב לפני שייוודעו כוונותיכם ברבים.

כאשר מדובר בקריירה חדשה כעצמאים בעלי עסק או בעלי מקצוע חופשי בצעו כל מה שניתן תוך כדי החזקת המשרה שאתם מתכננים לעזוב. אם דרושה הכשרה מקצועית ייתכן מאוד שתוכלו לרכוש אותה במסלולי לימוד בשעות הערב.

החלפת קריירה עשויה להיות הדבר הנכון ביותר עבורכם בגיל חמישים +. זהו הזמן בדיוק בו תוכלו ליישם את הידע והניסיון הרב שצברתם כל השנים ולהתחיל לבנות את העסק הפרטי והאיכותי שלכם.

עליכם להיות נכונים לעבור תקופה עמוסה, לספוג בתחילה ירידה בהכנסות, אבדן משרה בכירה יחסית אליה טיפסתם בעמל רב , התמודדות עם חבלי לידה המאפיינים התחלה חדש ועוד קשיים כגון אלה. אולם אם ביצעתם את ההחלטה באופן שקול ואתם יודעים לאן פניכם מועדות, תגלו שהקשיים הם למעשה אתגרים ושהתמודדות מוצלחת עימם תאפשר לכם להשיג שביעות רצון גדולה לאין ערוך בעבודה כמו גם בחיים בכלל.

נדרש מיזמים ובעלי העסקים ללמוד איך לנהל את העסק ואיך לנהל את הכסף, ולא להתנהל על ידו. נדרש להבין איך לעסוק בחשוב (פיתוח העסק ושדרוגו) ולא בדחוף (לרוץ תמיד לבנק לקבל אשראי).

נדרשת תוכנית עסקית מסודרת ומקצועית לעסק, המסייעת לו לגייס את האשראי הנדרש להקמתו ולהפעלתו. כך העסק ינוהל נכון, יהיה ריווחי, יעיל ואפקטיבי והיזם ייהנה מהפעלתו.

נדרשת בחינת כדאיות המיזם המתוכנן והדרכים למזעור סיכונים ואי – ודאות. נדרשת בחינת היבטי התפעול, השיווק והמכירה של המיזם ורמת הסיכון הגלומה בו .

טיפ חשוב – אין ספק שהקמת מיזם בזיכיון יש לו יתרונות וחסרונות משלו. נכון שיש לך עלות של רכישת הזיכיון ותשלום תמלוגים חודשיים קבועים או כאחוז ממחזור המכירות, אבל הזכיין בחלק מן המקרים זוכה להקים עסק שכבר שילם “שכר לימוד” בעבר, הוא מוכר בשוק ובענף והדרך להקמתו ולהרצתו – ברורה.

שינוי גודל גופנים